Automatické odsávání z povrchu Kofferdamu

Tento článek popisuje klinickou techniku, jak zajistit automatické odsávání z povrchu kofferdamu pomocí upravené standardní savky. Na savce se vytvoří háček, který se zahákne do kofferdamové spony a zalištuje kontinuální odsávání. Tento jednoduchý postup usnadní zubním lékařům práci zejména v situacích, kdy nemají trvale k dispozici asistenci pro čtyřruční práci.

html Kofferdam--- Přejít - Kofferdam---Otevřít v novém okně - Kofferdam--- 18.9.2015 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: kofferdam, odsávání, kofferdam, odsávání

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Michal Dudek | publikováno: 18.9.2015 | poslední úpravy: 19.10.2015
citace: Dudek Michal: Automatické odsávání z povrchu Kofferdamu. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 18.9.2015, poslední aktualizace 19.10.2015 [cit. 2017-07-27] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-989-automaticke-odsavani-z-povrchu-kofferdamu>. ISSN 1803-6619.