Pečetění fisur

Pečetění fisur je minimálně invazivní technika ošetření zubů. Jejím cílem je zabránit vzniku kazů v jenom z predilekčních míst jejich vzniku tj. okluzní rýhy a jamky a foramina caeca. Pečetění indikujeme především u zubů, v jejichž fisurách při vyšetření nejdeme zvýšenou akumulaci plaku. Jedná se zejména o čerstvě prořezané stálé stoličky, které ještě nedosahují okluze a dále premoláry a horní druhé řezáky. Pečetit však lze i dočasný chrup v závislosti na anatomii zubů a schopnosti jednice pečovat o chrup.

html Prezentace: Pečetění fisur Přejít - Prezentace: Pečetění fisurOtevřít v novém okně - Prezentace: Pečetění fisur 2.9.2015 kdokoli
html Video: Pečetění fisur Přejít - Video: Pečetění fisurOtevřít v novém okně - Video: Pečetění fisur 2.9.2015 kdokoli

Klíčová slova: fisury, stomatologie, ošetření zubů, foramina caeca

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Michal Dudek | publikováno: 2.9.2015 | poslední úpravy: 2.9.2015
citace: Dudek Michal: Pečetění fisur. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 2.9.2015, poslední aktualizace 2.9.2015 [cit. 2017-05-28] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-985-peceteni-fisur>. ISSN 1803-6619.