Zobrazovací technologie CBCT ve stomatologické praxi

Rentgenologická metoda Cone Beam Computed Tomography (dále CBCT) dokáže detailně zobrazit skelet a tvrdé zubní tkáně ve všech prostorových rovinách. Přínos třetího rozměru ve spojení s rozlišovací schopností, která se pohybuje v řádu stovek mikrometrů, umožňuje zobrazit detailní morfologii vyšetřovaných struktur a vztahy mezi nimi (např. počet kořenovývh kanálků) a provádět přesná měření (např. tloušťka kosti před implantologickým zákrokem). Výřet základních možností které lze pomocí CBCT provádět: libovolně volit roviny řezů, možnost měnit tloušťku řezu, měnit jas a kontrast obrazu, vytvořit 3D model anatomických struktur. Cílem přednášky je úvod do CBCT technologie.

html PREZENTACE: Zobrazovací technologie CBCT ve stomatologické praxi Přejít - PREZENTACE: Zobrazovací technologie CBCT ve stomatologické praxiOtevřít v novém okně - PREZENTACE: Zobrazovací technologie CBCT ve stomatologické praxi 24.8.2015 kdokoli
html VIDEO: Zobrazovací technologie CBCT ve stomatologické praxi Přejít - VIDEO: Zobrazovací technologie CBCT ve stomatologické praxiOtevřít v novém okně - VIDEO: Zobrazovací technologie CBCT ve stomatologické praxi 24.8.2015 kdokoli

Klíčová slova: CBCT, Rentgenologie, metoda, Cone, Beam, Computed, Tomography

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Michal Dudek | publikováno: 24.8.2015 | poslední úpravy: 24.8.2015
citace: Dudek Michal: Zobrazovací technologie CBCT ve stomatologické praxi. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 24.8.2015, poslední aktualizace 24.8.2015 [cit. 2017-11-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-983-zobrazovaci-technologie-cbct-ve-stomatologicke-praxi>. ISSN 1803-6619.