Bazální stimulace

Cílem této prezentace je přiblížit vám koncept bazální stimulace a jeho využití v praxi. Tento koncept lze využít, jak v praxi ošetřovatelské, tak v praxi pedagogické. Koncept bazální stimulace (BS) pohlíží na pacienta jako na samostatnou jednotku, potřebující individuální péči. BS vychází z předpokladu, že lidské tělo je schopno přijímat signály a následně na ně reagovat. A to pokud člověk vnímá, je schopný se pohybovat, popřípadě i komunikovat. Tzn., že pohyb a komunikace se vzájemně prolínají.

html Bazální stimulace Přejít - Bazální stimulaceOtevřít v novém okně - Bazální stimulace 28.6.2015 přístup řízen na externím úložišti

Klíčová slova: bazální, stimulace, ošetřovatelství

autor: Monika Hošťálková | publikováno: 28.6.2015 | poslední úpravy: 28.6.2015
citace: Hošťálková Monika: Bazální stimulace. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 28.6.2015, poslední aktualizace 28.6.2015 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-982-bazalni-stimulace>. ISSN 1803-6619.