Provizorní korunky, můstky

Přednáška se zabývá pracovními postupy zhotovení provizorních korunek a můstků. Popsána je zde definice uvedené problematiky, funkce provizorií, jejich rozdělení a materiál k jejich zhotovení. Dále je uveden postup zhotovení, a to jak přímou, tak nepřímou metodou. Obrazová dokumentace se týká především ordinačně zhotovených provizorií razidlovou metodou.

html Provizorní korunky, můstky Přejít - Provizorní korunky, můstkyOtevřít v novém okně - Provizorní korunky, můstky 15.5.2014 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: Provizorní, korunky, můstky, stomatologie, zubní náhrady

autor: Pavla Dudková (Sommerová) | pracoviště: Výzkumný ústav stomatologický 1.LF a VFN | publikováno: 15.5.2014 | poslední úpravy: 5.6.2014
citace: Dudková (Sommerová) Pavla: Provizorní korunky, můstky. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 15.5.2014, poslední aktualizace 5.6.2014 [cit. 2017-08-22] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-975-provizorni-korunky-mustky>. ISSN 1803-6619.