Ordinační postup při preparaci na korunku

Tato úvodní přednáška z protetické části Preklinického zubního lékařství popisuje zásady pro preparaci v protetice, tj. zásadu retence a rezistence fixních protetických náhrad, zachování anatomického tvaru a další. Jsou zde uvedeny jednotlivé typy preparace ve vztahu ke gingivě a k tvaru schůdku, zmíněno je používané preparační instrumentárium. Ordinační postup preparace je uveden pro celoplášťovou a fasetovanou korunku.

Klíčová slova: Preklinické zubní lékařství, preparace, protetika

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: Pavla Dudková (Sommerová) | pracoviště: Výzkumný ústav stomatologický 1.LF a VFN | publikováno: 15.5.2014 | poslední úpravy: 15.5.2014
citace: Dudková (Sommerová) Pavla: Ordinační postup při preparaci na korunku. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 15.5.2014, poslední aktualizace 15.5.2014 [cit. 2017-10-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-971-ordinacni-postup-pri-preparaci-na-korunku>. ISSN 1803-6619.