Kariologie

Kariologie 1 - Kariologie pro studující zubního lékařství - úvod: Úvodní přednáška k předmětu Kariologie, přehled 15 následujících kapitol, přehled orální biologie a fyziologie ve vztahu k zubnímu kazu. Ozvučená přednáška "Kariologie 1 - Kariologie pro studující zubního lékařství - úvod" je dostupná na e-learningovém serveru 1. lékařské fakulty UK v Praze.

Kariologie 2 - Fyziologie a mikrobiologie ústního prostředí: Přehled ontogeneze ústního prostředí, ústa jako otevřený mikrobiální ekosystém, biologické vlastnosti tvrdých zubních tkání, zubní mikrobiální povlak. Kariologie 2 - Fiziologie a mikrobiologie ústního prostředí je ozvučená přednáška kterou lze shlédnout na e-learningovém serveru 1. lékařské fakulty UK v Praze.

Kariologie 4 - Mikrobiologie zubního kazu: Ontogeneze ústního mikrobiálního ekosystému, přehled vlastností kariogenních mikroorganizmů, streptokoků, laktobacilů, pojem infekčního okna. Kariologie 4 - Mikrobiologie zubního kazu je určena studentům zubního lékařství a je dostupná v ozvučené verzi na e-learningovém serveru 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovz v Praze.

Kariologie 7 - Výživa a zubní kaz: Pojmy výživa, potrava, strava, potravové a stravovací návyky, alimentární x lokální vliv potravy na tvrdé zubní tkáně, Vliv výživy na vývoj chrupu, Vliv výživy v posterupčním období, Fyzikální, chemické a mechanické vlastnosti potravy, Sacharidy ve výživě Sladidla přirozená, náhradní, umělá, Metabolizmus sacharidů Potravové a stravovací návyky, Fluoridy, Teoretické základy výživového poradenství

Kariologie 14 - Behaviorální aspeky orálního zdraví a péče o chrup: Postoje a chování k orálnímu zdraví, metody a nástroje behaviorální intervence ke změně chování k orálnímu zdraví se zaměřením na zubní kaz. Kariologie 14 - Behaviorální aspeky orálního zdraví a péče o chrup je určena studentům zubního lékařství a je dostupná na e-learningovém serveru 1. LF UK v Praze.

Kariologie 15 - Strategie léčby a ošetření kazu: Analýza rizika, Zhodnocení klinického nálezu, Rodinná dentální anamnéza, Individuální dentální anamnéza, Úroveň preventivních vědomostí a preventivního chování, Socioekonomický stav, Osobní expektace a compliance, Rozhodovací proces o léčbě/ošetření, Přehled možností léčby/ošetření zubního kazu, Fluoridy

Kariologie - úvod 12.2.2007 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License
 Kariologie 2 12.2.2007 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License
 Kariologie 4 12.2.2007 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License