Atlas onemocnění hlasu a řeči

Ve spolupráci Foniatrické kliniky 1. LF UK a VFN a Katedry teorie obvodů FEL, ČVUT v Praze vznikla výuková aplikace „Atlas onemocnění hlasu a řeči“. Aktuálně je prezentován přehled základních poruch hlasu, se kterými se můžeme v oblasti foniatrie a otorinolaryngologie setkat. Jsou zde uvedeny stručné lékařské popisy, které jsou doplněny v záložkách konkrétními nálezy a analýzami. Audiovizuální ukázky - pohled do hrtanu při stroboskopickém záznamu kmitání hlasivek. V analýzách jsou prezentovány zvukové ukázky prodloužené fonace vokálů a čtení textu; jsou doplněny o ukázku objektivní akustické analýzy hlasu a řeči.

html Atlas onemocnění hlasu a řeči Přejít - Atlas onemocnění hlasu a řečiOtevřít v novém okně - Atlas onemocnění hlasu a řeči 5.6.2012 kdokoli

Klíčová slova: fonace, onemocnění, hlas, hlasivky, poruchy

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Tomáš Nikl | publikováno: 5.6.2012 | poslední úpravy: 5.6.2012
citace: Nikl Tomáš: Atlas onemocnění hlasu a řeči. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 5.6.2012, poslední aktualizace 5.6.2012 [cit. 2017-05-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-940-atlas-onemocneni-hlasu-a-reci>. ISSN 1803-6619.