Ošetřovatelský proces při parenterální aplikaci léků

Prezentace je určena studentům 1. ročníku oboru Všeobecná sestra. Nejdříve se studenti seznámí s obecným úvodem k injekčním technikám a poté následují jednotlivé způsoby aplikace. Aplikace intradermální a subkutánní se zaměřením na aplikaci inzulinu a nízkomolekulárních heparinů, aplikace intramuskulární zaměřenou a vyhmatávání vhodného místa vpichu a aplikace intravenózní.

Klíčová slova: Všeobecná sestra, injekční techniky, Aplikace intradermální a subkutánní, inzulin, heparin, aplikace intramuskulární

Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 3.0 Česko
autor: Monika Hošťálková | pracoviště: Ústav teorie a praxe ošetřovatelství | publikováno: 10.4.2012 | poslední úpravy: 6.2.2013
citace: Hošťálková Monika: Ošetřovatelský proces při parenterální aplikaci léků. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 10.4.2012, poslední aktualizace 6.2.2013 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-938-osetrovatelsky-proces-pri-parenteralni-aplikaci-leku>. ISSN 1803-6619.