Neurootologie I.

Prezentace je první z cyklu neurootologických přednášek pro studenty 1. lékařské fakulty UK. Shrnuje algoritmus vyšetření pacienta s poruchou rovnováhy. Po definování základních pojmů je shrnuto základní anatomické uspořádání periferního vestibulárního aparátu, je vysvětlena funkce rovnovážného systému, jsou shrnuty základní klinické projevy. V závěru prezentace jsou představeny základní diagnózy, jejich typická symptomatologie, diagnostika a léčba. Má sloužit studentům jako příprava k seminářům a přednáškám probíhajících na Klinice ORL a chirurgie hlavy a krku, 1.LFUK, FN v Motole. Prezentace vznikla jako součást projektu FRVŠ 1422/2011.

Neurootologie I. 23.12.2011 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License