Neurootologie I.

Prezentace je první z cyklu neurootologických přednášek pro studenty 1. lékařské fakulty UK. Shrnuje algoritmus vyšetření pacienta s poruchou rovnováhy. Po definování základních pojmů je shrnuto základní anatomické uspořádání periferního vestibulárního aparátu, je vysvětlena funkce rovnovážného systému, jsou shrnuty základní klinické projevy. V závěru prezentace jsou představeny základní diagnózy, jejich typická symptomatologie, diagnostika a léčba. Má sloužit studentům jako příprava k seminářům a přednáškám probíhajících na Klinice ORL a chirurgie hlavy a krku, 1.LFUK, FN v Motole. Prezentace vznikla jako součást projektu FRVŠ 1422/2011.

html Neurootologie I. Přejít - Neurootologie I.Otevřít v novém okně - Neurootologie I. 23.12.2011 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: neurootologie, základní vyšetřovací schéma

autor: Zdeněk Čada | pracoviště: Klinika otorhinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku 1.LF a FN Motol | publikováno: 23.12.2011 | poslední úpravy: 12.1.2012
citace: Čada Zdeněk: Neurootologie I.. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 23.12.2011, poslední aktualizace 12.1.2012 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-936-neurootologie-i>. ISSN 1803-6619.