Antrostomie

Prezentace je první z cyklu rhinochirurgických přednášek pro studenty 1. lékařské fakulty UK. Na videu jsou instruktivně shrnuty základní kroky funkční endonasální chirurgie. Jsou přesně zachyceny klíčové kroky vedoucí k odstranění patologie v oblasti osteomeatálního komplexu maxilárního sinu, za respektování anatomických a fyziologických souvislostí v dané lokalitě. Zároveň jsou prezentovány výhody, které přináší použití různých technik, zejména použití shaveru. Má sloužit studentům jako příprava k seminářům a přednáškám probíhajících na Klinice ORL a chirurgie hlavy a krku, 1.LFUK, FN v Motole. Prezentace vznikla jako součást projektu FRVŠ 1422/2011.

Antrostomie 23.12.2011 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License