Psychosociální vývoj

Výukové podklady pro obor "Psychosociální vývoj", který je vyučován společně ve všech bakalářských studijních oborech na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Prezentace byly vytvořeny v programu MS PowerPoint a Adobe Presenter a lze si je stáhnout na vlastní počítač pro prohlížení i bez připojení k Internetu. Součástí uvedených webových stránek jsou testy znalostí z předmětu „Psychosociální vývoj“.

Výukové podklady jsourozděleny podle jednotlivých přednášek takto:

• 1. Úvod;
  • 2. Charakteristiky jednotlivých vývojových období I;
  • 3. Psychosociální vývoj u hyperkinetických dětí;
  • 4. Charakteristiky jednotlivých vývojových období II;
  • 5. Charakteristiky jednotlivých vývojových období III;
  • 6. Morální a etické hodnoty;
  • 7. Narušení psychosociálního vývoje v jednotlivých stádiích;
  • 8. Stáří, umírání, eutanazie;
  • 9. Komunikace s pacientem;
  • 10. Duševní stav zdravotnických pracovníků;
  • 11. Manželská problematika;
  • 12. Neurochemie;
  • 13. Biochemické vyšetřovací metody;
  • 14. Přístrojové vybavení Psychiatrické kliniky.
html Psychosociální vývoj Přejít - Psychosociální vývojOtevřít v novém okně - Psychosociální vývoj 6.2.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: Psychosociální vývoj, Morální a etické hodnoty, Neurochemie, Duševní stav, eutanazie, Stáří, umírání

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: Zdeněk Fišar, Dana Janotová, Josef Pavlát, Ivo Paclt, Martin Anders | pracoviště: Psychiatrická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 8.1.2010 | poslední úpravy: 6.2.2013
citace: Fišar Zdeněk, Dana Janotová, Josef Pavlát, Ivo Paclt, Martin Anders: Psychosociální vývoj. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 8.1.2010, poslední aktualizace 6.2.2013 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-879-psychosocialni-vyvoj>. ISSN 1803-6619.