Antropometrika

Prezentace seznamuje studenty s integrálním pojetím antropologie, a zabývá se antropometrikou, tedy metodami přesného měření lidského těla pro účely vědeckého zpracování naměřených údajů. Antropologie je spolu se zoologií a botanikou jedním ze 3 základních biologických oborů. Je to nauka o člověku, jeho díle a hodnotách.
Jako obor se vyvíjí.

html Antropometrika Přejít - AntropometrikaOtevřít v novém okně - Antropometrika 25.8.2009 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: Antropometrika, antropologie

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Marie Břízová | pracoviště: Klinika rehabilitačního lékařství 1.LF a VFN | publikováno: 31.7.2009 | poslední úpravy: 27.4.2012
citace: Břízová Marie: Antropometrika. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 31.7.2009, poslední aktualizace 27.4.2012 [cit. 2017-09-19] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-862-antropometrika>. ISSN 1803-6619.