Zajištění dýchacích cest

E-learningová přednáška je určená pro studenty 5.ročníku, obor všeobecné lékařství, předmět neodkladná medicína. Přednáška pojednává o problematice zajištění dýchacích cest od nejjednodušších způsobů (trojitý manévr), přes instrumentální postupy. Důraz je kladen na téma intubace, včetně komplikací.

html Zajištění dýchacích cest Přejít - Zajištění dýchacích cestOtevřít v novém okně - Zajištění dýchacích cest 19.2.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: Neodkladná medicína, Zajištění dýchacích cest, trojitý manévr, intubace, laryngoskop, ET kanyla, dýchání

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: Jan Bruthans | pracoviště: Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1.LF a VFN | publikováno: 19.11.2008 | poslední úpravy: 26.4.2012
citace: Bruthans Jan: Zajištění dýchacích cest. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 19.11.2008, poslední aktualizace 26.4.2012 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-813-zajisteni-dychacich-cest>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: