SIRS, Sepse a multiorgánová dysfunkce

E-learningová přednáška je určená pro studenty 5. ročníku, obor všeobecné lékařství, předmět neodkladná medicína.  Pojednává o problematice SIRS, Sepse a MODS neboli takzvané (Multiple Organ Dysfunction Syndrome) podle aktuálních poznatků. V přednášce si vysvětlíme pojmy jako je těžká sepse, septický šok a další.

html SIRS, Sepse a multiorgánová dysfunkce Přejít - SIRS, Sepse a multiorgánová dysfunkceOtevřít v novém okně - SIRS, Sepse a multiorgánová dysfunkce 31.1.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: Neodkladná medicína, SIRS, Sepse, multiorgánová dysfunkce

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 2
rating
uživatelské hodnocení

autor: Josef Závada | pracoviště: Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1.LF a VFN | publikováno: 31.1.2008 | poslední úpravy: 26.4.2012
citace: Závada Josef: SIRS, Sepse a multiorgánová dysfunkce. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 31.1.2008, poslední aktualizace 26.4.2012 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-801-sirs-sepse-a-multiorganova-dysfunkce>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: