Recenze: Rainer Sachse: Psychologische Psychotherapie bei chronisch entzündlichen Darmerkrangungen, Göttingen, Hogrefe Verlag 2006

Autoři recenzované knihy se snaží vytvořit model psychoterapeutické péče u pacientů s colitis ulcerosou a Crohnovo nemocí. Psychosomatický pacient je, jak známo, pacient obtížný. Jeho onemocnění nabývá vetšinou chronického charakteru. Pouhou péčí o jeho tělesné symptomy se takové onemocnění vyléčí jen obtížně. Pro psychosomatické pacienty je adekvátní celostní medicínský přístup zahrnující také psychoterapii. Prof. Dr. Rainer Sachse z fakulty pro psychologii na Bochumské universitě se snaží ve své knize „Psychologická psychoterapie u chronických zánětů střevních onemocnění“ vytvořit model psychoterapeutické péče u pacientů s colitis ulcerosou a Crohnovo nemocí.

Recenze: Rainer Sachse 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Předměty/kurzy