Autoři recenzované knihy se snaží vytvořit model psychoterapeutické péče u pacientů s colitis ulcerosou a Crohnovo nemocí. Psychosomatický pacient je, jak známo, pacient obtížný. Jeho onemocnění nabývá vetšinou chronického charakteru. Pouhou péčí o jeho tělesné symptomy se takové onemocnění vyléčí jen obtížně. Pro psychosomatické pacienty je adekvátní celostní medicínský přístup zahrnující také psychoterapii. Prof. Dr. Rainer Sachse z fakulty pro psychologii na Bochumské universitě se snaží ve své knize „Psychologická psychoterapie u chronických zánětů střevních onemocnění“ vytvořit model psychoterapeutické péče u pacientů s colitis ulcerosou a Crohnovo nemocí.

html Recenze: Rainer Sachse Přejít - Recenze: Rainer SachseOtevřít v novém okně - Recenze: Rainer Sachse 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: Psychosomatika, colitis ulcerosa, Crohnova nemoc, psychoterapie

autor: Karel Hájek | pracoviště: Ústav pro humanitní studia v lékařství | publikováno: 2.4.2007 | poslední úpravy: 13.3.2013
citace: Hájek Karel: Recenze: Rainer Sachse: Psychologische Psychotherapie bei chronisch entzündlichen Darmerkrangungen, Göttingen, Hogrefe Verlag 2006. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 2.4.2007, poslední aktualizace 13.3.2013 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-757-recenze-rainer-sachse-psychologische-psychotherapie-bei-chronisch-entzundlichen-darmerkrangungen-gottingen-hogrefe-verlag-2006>. ISSN 1803-6619.