Úvod do počítačových systémů

V první části se naučíte základní pojmy z oblasti informatiky, terminologie, používané jednotky, kódování informace, základní rozdělení počítačů. Ve druhé části "Úvodu do počítačových systémů" je popsán hardware nutný pro chod počítače i přídavná periferní zařízení. Ozvučené prezentace jsou určeny studentům lékařské informatiky a informačních věd.

Klíčová slova: počítač, bit, byte, informatika, základy

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Ing. Petr Honzík, Ing. Jaroslav Dušek; Mgr. Martin Kubačák | pracoviště: Ústav biofyziky a informatiky | publikováno: 12.2.2007 | poslední úpravy: 27.4.2012
citace: Honzík Petr, Ing. Jaroslav Dušek; Mgr. Martin Kubačák: Úvod do počítačových systémů. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 12.2.2007, poslední aktualizace 27.4.2012 [cit. 2014-07-22] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-743-uvod-do-pocitacovych-systemu>. ISSN 1803-6619.