Vrozené vady ruky

Proximální části končetin obratlovců včetně člověka mají jednotnou stavbu - stavbu ploutví devonských ryb z nichž se suchozemští obratlovci vyvinuli. Původní ploutev byla mnohopaprsčitá, původní končetina suchozemských obratlovců sedmiprstá. Proximální části končetin obratlovců včetně člověka mají jednotnou stavbu - stavbu ploutví devonských ryb z nichž se suchozemští obratlovci vyvinuli. Původní ploutev byla mnohopaprsčitá, původní končetina suchozemských obratlovců sedmiprstá.

html Vrozené vady ruky Přejít - Vrozené vady rukyOtevřít v novém okně - Vrozené vady ruky 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: vrozená vada, ruka, plastika, chirurgie

autor: Václav Smrčka | pracoviště: Klinika plastické chirurgie 1.LF a FNB | publikováno: 8.2.2007 | poslední úpravy: 21.1.2013
citace: Smrčka Václav: Vrozené vady ruky. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 8.2.2007, poslední aktualizace 21.1.2013 [cit. 2017-09-19] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-729-vrozene-vady-ruky>. ISSN 1803-6619.