Zásady terapie maligního melanomu

Dříve se nádory kůže vyskytovaly jen ve středním nebo vyšším věku, nyní se jejich výskyt posunuje do stále mladších věkových kategorií. Zejména to platí pro nejnebezpečnější kožní nádor - maligní melanom. Dříve se nádory kůže vyskytovaly jen ve středním nebo vyšším věku, nyní se jejich výskyt posunuje do stále mladších věkových kategorií. Zejména to platí pro nejnebezpečnější kožní nádor - maligní melanom.

Klíčová slova: maligní melanom, diagnostika, terapie, prognóza

autor: Jana Matějovská | pracoviště: Klinika plastické chirurgie 1.LF a FNB | publikováno: 2.2.2007 | poslední úpravy: 21.1.2013
citace: Matějovská Jana: Zásady terapie maligního melanomu. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 2.2.2007, poslední aktualizace 21.1.2013 [cit. 2017-11-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-724-zasady-terapie-maligniho-melanomu>. ISSN 1803-6619.