Sentinelové uzliny

Sentinelová lymfatická uzlina je první „splavná“ regionální uzlina, která je teoreticky jako první metastaticky postižena v případě lymfogenní propagace solidního tumoru . Sentinelová lymfatická uzlina je první „splavná“ regionální uzlina, která je teoreticky jako první metastaticky postižena v případě lymfogenní propagace solidního tumoru. Sentinelová lymfatická uzlina je první „splavná“ regionální uzlina, která je teoreticky jako první metastaticky postižena v případě lymfogenní propagace solidního tumoru.

html Sentinelové uzliny Přejít - Sentinelové uzlinyOtevřít v novém okně - Sentinelové uzliny 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: sentinelové uzliny, vyšetření, indikace, kontraindikace

autor: kolektiv: Klinika plastické chirurgie | pracoviště: Klinika plastické chirurgie 1.LF a FNB | publikováno: 2.2.2007 | poslední úpravy: 21.1.2013
citace: Klinika plastické chirurgie kolektiv:: Sentinelové uzliny. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 2.2.2007, poslední aktualizace 21.1.2013 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-723-sentinelove-uzliny>. ISSN 1803-6619.