Mykózy - multimediální interaktivní kurs základů dermatologické mykologie

Jde o multimediální interaktivní kurs základů dermatologické mykologie pro studenty lékařství. Obsahuje přehled klinických obrazů, zásady správného odběru materiálu k vyšetření, ukázky přímé mikroskopie z materiálu a malou galerii kultur dermatofytů. Seznamuje se zásadami lokální a systémové antimykotické terapie v dermatologii. Závěrem je připojen krátký orientační test. Kurs je určen jako doplněk stážového bloku v rámci výuky dermatologie ve 4. ročníku magisterského studia.

html Mykózy Přejít - MykózyOtevřít v novém okně - Mykózy 8.10.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License
html Trenažér louhových preparátů Přejít - Trenažér louhových preparátůOtevřít v novém okně - Trenažér louhových preparátů 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: kožní mykózy, klinika, diagnostika, terapie

autor: Magdalena Skořepová | pracoviště: Dermatovenerologická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 1.2.2007 | poslední úpravy: 5.3.2013
citace: Skořepová Magdalena: Mykózy - multimediální interaktivní kurs základů dermatologické mykologie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 1.2.2007, poslední aktualizace 5.3.2013 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-716-mykozy-multimedialni-interaktivni-kurs-zakladu-dermatologicke-mykologie>. ISSN 1803-6619.