Střevní parazitární infekce

Přednáška obsahuje základní informace o etiologii, patogenezi, klinickém obrazu, diagnostice a léčbě střevních parazitárních infekcí (amébóza, giardióza, kryptosporidióza, isosporóza, cyklosporóza, dientamébóza, enterobióza, askarióza, trichurióza, ankylostomóza, strongyloidóza).

html Střevní parazitární infekce Přejít - Střevní parazitární infekceOtevřít v novém okně - Střevní parazitární infekce 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: Amébóza, giardióza, kryptosporidióza, střevní nematoda

autor: František Stejskal | pracoviště: III. klinika infekčních a tropických nemocí 1.LF a FNB | publikováno: 4.1.2007 | poslední úpravy: 23.1.2013
citace: Stejskal František: Střevní parazitární infekce. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 4.1.2007, poslední aktualizace 23.1.2013 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-706-strevni-parazitarni-infekce>. ISSN 1803-6619.