Larva migrans cutanea

Larva migrans cutanea se vyskytuje především ve vlhkých tropických oblastech. Původcem jsou larvální stádia zvířecích měchovců (Ancylostoma brasiliense, A. caninum). Jedná se o bolestivé serpiginózní kožní léze, které spontáně regredují, ale podání albendazolu (Zentel) urychlí jejich léčbu.

html Larva migrans cutanea Přejít - Larva migrans cutaneaOtevřít v novém okně - Larva migrans cutanea 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: Larva migrans cutanea, Ancylostoma brasiliense, tropická kožní parazitární infekce, albendazol

autor: František Stejskal | pracoviště: III. klinika infekčních a tropických nemocí 1.LF a FNB | publikováno: 2.1.2007 | poslední úpravy: 21.1.2013
citace: Stejskal František: Larva migrans cutanea. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 2.1.2007, poslední aktualizace 21.1.2013 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-696-larva-migrans-cutanea>. ISSN 1803-6619.