Kasuistika - Larva migrans cutanea

Otázka: Pacient pobýval jako turista v Keni. Po návratu se objevila bolestivá afekce mezi prsty a na nártu dolní končetiny. Navštívil kožní kliniku, kde byla nasazena antibiotika. Jaká je diagnóze, co je původcem léze?

Odpověď: Kasuistika demonstruje afekci larva migrans cutanea. Původcem jsou larvy zvířecích měchovců Ancylostoma brasiliense. K léčbě se používá albendazol.

html Kasuistika 4 - otázka - video Přejít - Kasuistika 4 - otázka - videoOtevřít v novém okně - Kasuistika 4 - otázka - video 2.1.2007 kdokoli Creative Commons License
html Kasuistika 4 - odpověď - video Přejít - Kasuistika 4 - odpověď - videoOtevřít v novém okně - Kasuistika 4 - odpověď - video 2.1.2007 kdokoli Creative Commons License

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: František Stejskal | pracoviště: III. klinika infekčních a tropických nemocí 1.LF a FNB | publikováno: 2.1.2007 | poslední úpravy: 27.4.2012
citace: Stejskal František: Kasuistika - Larva migrans cutanea. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 2.1.2007, poslední aktualizace 27.4.2012 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-691-kasuistika-larva-migrans-cutanea>. ISSN 1803-6619.