Bolestivá zarudlá kožní léze na chodidle po pobytu v Thajsku (kasuistika)

U mladé ženy se objevila bolestivá zarudlá kožní léze na chodidle po pobytu v Thajsku. Byl nasazen albendazol (Zentel) na 7 dnů. Po 2 týdnech přichází pacientka na kontrolu (viz. video).

html Kasuistika 7 - video Přejít - Kasuistika 7 - videoOtevřít v novém okně - Kasuistika 7 - video 2.1.2007 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: zarudlá chodbičkovitá kožní léze, Thajsko, albendazol, Zentel

Probíhá recenzní řízení

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: František Stejskal | pracoviště: III. klinika infekčních a tropických nemocí 1.LF a FNB | publikováno: 2.1.2007 | poslední úpravy: 30.6.2009
citace: Stejskal František: Bolestivá zarudlá kožní léze na chodidle po pobytu v Thajsku (kasuistika). Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 2.1.2007, poslední aktualizace 30.6.2009 [cit. 2017-11-20] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-688-bolestiva-zarudla-kozni-leze-na-chodidle-po-pobytu-v-thajsku-kasuistika>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: