Soubor 10 vybraných přednášek z toxikologie

Cílem přednášek je seznámit studenty s komplexním přístupem nutným pro efektivní toxikologická vyšetření a interpretaci nálezů, s možnostmi využití tradičních i alternativních biologických materiálů v různých souvislostech pro účely zdravotní i forenzní a s možnostmi využití nových analytických technologií dovolujících rozšířovat spektrum zachycených a prokázaných nox a jejich metabolitů. Předpokladem pro úspěšná řešení rozmanitých toxikologických případů a interpretaci nálezů je neustálá aktualizace znalostí o dispozici nox a jejich metabolitů v organismu.

html Soubor přednášek z toxikologie Přejít - Soubor přednášek z toxikologieOtevřít v novém okně - Soubor přednášek z toxikologie 5.12.2007 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: Biotransformace a dispozice významných nox v organismu, akutní intoxikace, abuzus drog, laboratorní diagnostika, možnosti interpretace nálezů

autor: V. Pacáková, Marie Balíková, Věra Marešová | pracoviště: Ústav soudního lékařství a toxikologie 1.LF a VFN | publikováno: 13.12.2006 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Pacáková V., Marie Balíková, Věra Marešová: Soubor 10 vybraných přednášek z toxikologie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 13.12.2006, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-09-19] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-677-soubor-10-vybranych-prednasek-z-toxikologie>. ISSN 1803-6619.