Kardiální markery

Strukturní charakteristika troponinů; výhody stanovení troponinu I a jeho diagnostická účinnost ve srovnání s hmotnostní koncentrací CK-MB; doporučení při akutních koronárních syndromech. Vyšetření kardiálních markerů pomáhá stanovit mimo jiné diagnózu akutního IM - pomáhá odlišit akutní IM od jiných forem ischemické choroby srdeční či od jiné příčiny.

html Kardiální markery Přejít - Kardiální markeryOtevřít v novém okně - Kardiální markery 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: CK-MB, myoglobin, troponin T, troponin I

autor: Petr Štern | publikováno: 12.1.2007 | poslední úpravy: 23.1.2013
citace: Štern Petr: Kardiální markery. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 12.1.2007, poslední aktualizace 23.1.2013 [cit. 2017-11-20] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-660-kardialni-markery>. ISSN 1803-6619.