Hyperglykémie a intenzivní péče

Tato přednáška se věnuje významu udržení normoglykémie u pacientů v intenzivní péči, a ukazuje na příkladech možnosti rozdílných inzulínových protokolů. Výukový dokument je dostupný na Výukovém portálu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze studentům a zájemcům o obor akutní medicína. Přiložený soubor je možné stáhnout na lokální počítač. Dokumnet neí dovoleno upravovat bez souhlasu autora.

Klíčová slova: hyperglykémie, intenzivní péče, inzulínový protokol, Leuvenská studie

autor: Jan Bláha | pracoviště: Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1.LF a VFN | publikováno: 12.1.2007 | poslední úpravy: 21.1.2013
citace: Bláha Jan: Hyperglykémie a intenzivní péče. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 12.1.2007, poslední aktualizace 21.1.2013 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-649-hyperglykemie-a-intenzivni-pece>. ISSN 1803-6619.