Akutní krvácení v porodnictví

Akutní krvácení (a krvácivé stavy vůbec) v porodnictví patří mezi nejzávažnější komplikace tohoto oboru. Tato přednáška dává ucelený přehled této problematiky, počínaje fyziologií těhotenství a jednotlivými patofyziologickými mechanismy vedoucím k jednotlivým poruchám koagulace v perinatálním období, včetně stavů DIC (Diseminovaná intravaskulární koagulace ). Dále dává přehled jednotlivých laboratorních vyšetření a jejich interpretace, věnuje se základům neodkladná terapie krvácivých stavů v porodnictví na základě nejnovějších doporučení odborné společnosti.

html Akutní krvácení v porodnictví Přejít - Akutní krvácení v porodnictvíOtevřít v novém okně - Akutní krvácení v porodnictví 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: Akutní krvácení, porodnictví, patofyziologie, laboratorní vyšetření, léčba

autor: Jiří Valenta | pracoviště: Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 1.LF a VFN | publikováno: 12.1.2007 | poslední úpravy: 21.1.2013
citace: Valenta Jiří: Akutní krvácení v porodnictví. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 12.1.2007, poslední aktualizace 21.1.2013 [cit. 2017-11-20] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-636-akutni-krvaceni-v-porodnictvi>. ISSN 1803-6619.