Malárie - horečnaté tropické onemocnění

Malárie představuje nejzávažnější parazitární infekci a patří mezi nejčastější příčiny horečnatých onemocnění po pobytu v tropech. Na tropickou malárii umírá jen v subsaharské Africe okolo 2 milionů dětí ročně. Přednáška shrnuje základní informace z epidemiologie, patogeneze, klinických příznaků, diagnostiky, léčby a prevence malárie.

html Malárie Přejít - MalárieOtevřít v novém okně - Malárie 26.4.2012 přístup řízen na externím úložišti

Klíčová slova: Malárie, Anopheles, krevní nátěry, chlorochin, chinin

autor: František Stejskal | pracoviště: III. klinika infekčních a tropických nemocí 1.LF a FNB | publikováno: 7.12.2006 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Stejskal František: Malárie - horečnaté tropické onemocnění. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 7.12.2006, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-11-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-634-malarie-horecnate-tropicke-onemocneni>. ISSN 1803-6619.