Mechanické vlastnosti kosterního svalu

Interaktivní výukový simulátor, provázený vysvětlujícím textem, slouží k vysvětlení a praktickému procvičení prostřednictvím virtuálních experimentů se svalem (nahrazuje a doplňuje praktická cvičení se živým objektem). Výukový program je nyní volně šiřitelný na platformě Control Web 5. Současně je přenesen na internetovou platformu Macromedia Flash. Je k dispozici na stránkách Laboratoře biokybernetiky a počítačové podpory výuky Ústavu patologické fyziologie - na internetové adrese: www.physiome.cz. Program byl testován se skupinou studentů jako alternativa k fyziologickému praktiku.

html muscle simulator Přejít - muscle simulatorOtevřít v novém okně - muscle simulator 6.2.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: Fyziologie svalu, Kontraktilní aparát, Simulátor, e-learning

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Tomáš Kripner, Zdeněk Wunsch, Jiří Kofránek | pracoviště: Ústav patologické fyziologie | publikováno: 24.11.2006 | poslední úpravy: 16.2.2013
citace: Kripner Tomáš, Zdeněk Wunsch, Jiří Kofránek: Mechanické vlastnosti kosterního svalu. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 24.11.2006, poslední aktualizace 16.2.2013 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-625-mechanicke-vlastnosti-kosterniho-svalu>. ISSN 1803-6619.