Tubulointersticiální nefritidy

Přednáška shrnuje problematiku tubulointersticiálních nefritid, jejich etiopatogenezu, klinický obraz i léčbu. Postupně jsou probrány akutní i chronické TIN, bakteriální a hypersensitivní TIN, analgetická a refluxová nefropatie.

html Tubulointersticiální nefritidy Přejít - Tubulointersticiální nefritidyOtevřít v novém okně - Tubulointersticiální nefritidy 29.11.2006 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: Tubulointersticiální nefritida, TIN, ledviny, renální insuficience, analgetická nefropatie, refluxová nefropatie

Obor:

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: Věra Čertíková Chábová | pracoviště: Klinika nefrologie 1.LF a VFN | publikováno: 29.11.2006 | poslední úpravy: 23.6.2009
citace: Čertíková Chábová Věra: Tubulointersticiální nefritidy. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 29.11.2006, poslední aktualizace 23.6.2009 [cit. 2017-11-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-618-tubulointersticialni-nefritidy>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: