Urolitiáza, tumory ledvin, obstrukce močových cest

Přednáška shnruje problematiku urolitiázy, tumorů ledvin a obstrukce močových cest z hlediska internisty a nefrologa. Probrány jsou jednotlivé typy urolitiázy, jejich etiopatogeneza a léčba, dále základní přehled o tumorech ledvin a diagnostice a léčbě obstrukce močových cest. Materiál je určen studentům a zájemncům o obor nefrologie.

html Urolitiáza, tumory ledvin, obstrukce močových cest Přejít - Urolitiáza, tumory ledvin, obstrukce močových cestOtevřít v novém okně - Urolitiáza, tumory ledvin, obstrukce močových cest 29.11.2006 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: Urolitiáza, tumory ledvin, obstrukce močových cest, konkrement

Obor:

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 2
rating
uživatelské hodnocení

autor: Jakub Závada, Martina Peiskerová | pracoviště: Klinika nefrologie 1.LF a VFN | publikováno: 29.11.2006 | poslední úpravy: 15.5.2012
citace: Závada Jakub, Martina Peiskerová: Urolitiáza, tumory ledvin, obstrukce močových cest. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 29.11.2006, poslední aktualizace 15.5.2012 [cit. 2017-11-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-617-urolitiaza-tumory-ledvin-obstrukce-mocovych-cest>. ISSN 1803-6619.