Sekundární glomerulopatie

Přednáška shrnuje problematiku sekundárních glomerulopatií, t.j. postižení glomerulů při systémovém onemocnění, jako je např. diabetes nebo SLE. Výklad zahrnuje diabetickou nefropatii, amyloidozu ledvin, lupusovou nefritidu, ANCA asociované vaskulitidy a Goodpastuerovu chorobu.

html Sekundární glomerulopatie Přejít - Sekundární glomerulopatieOtevřít v novém okně - Sekundární glomerulopatie 29.11.2006 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: Diabetická nefropatie, amyloidoza, lupusová nefritida, RPGN, Wegenerova granulomatoza, vaskulitida, ANCA

Obor:

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Jakub Závada, Romana Ryšavá | pracoviště: Klinika nefrologie 1.LF a VFN | publikováno: 29.11.2006 | poslední úpravy: 23.6.2009
citace: Závada Jakub, Romana Ryšavá: Sekundární glomerulopatie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 29.11.2006, poslední aktualizace 23.6.2009 [cit. 2017-11-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-616-sekundarni-glomerulopatie>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: