Morbus Crohn

Morbus Crohn je chronický nespecifický zánět trávící trubice, který byl svým objevitelem v roce 1932 charakterizovaný jako proces ulcerující, stenozující a fistulující. Přesto, že je výzkumu tohoto onemocnení v poslední dobe věnována velká pozornost, dosud nebyla jeho etiologie zcela objasněná. Dokument je určen studentům oborů radiologie a zobrazovací metody. K vyšetření pacienta se používají radiologické metody: irigografie a enteroklýza.

html Morbus Crohn-text Přejít - Morbus Crohn-textOtevřít v novém okně - Morbus Crohn-text 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License
html Morbus Crohn-prezentace Přejít - Morbus Crohn-prezentaceOtevřít v novém okně - Morbus Crohn-prezentace 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Předměty/kurzy

Klíčová slova: Crohn, UZ, podbřišek, zánět

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Alena Štukavcová | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a FNB | publikováno: 24.11.2006 | poslední úpravy: 21.1.2013
citace: Štukavcová Alena: Morbus Crohn. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 24.11.2006, poslední aktualizace 21.1.2013 [cit. 2017-07-27] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-611-morbus-crohn>. ISSN 1803-6619.