Poruchy acidobazické rovnováhy a metabolismu kalia

Přednáška shrnuje základní patofyziologické principy a klinický význam poruch acidobazické rovnováhy a metabolismu kalia, jejich diagnostiku a léčbu. Postupně je zmíněna patofyziologie acidobazické rovnováhy (ABR), respirační a metabolické poruchy ABR, hyperkalemie a hypokalemie.

html Poruchy acidobazické rovnováhy Přejít - Poruchy acidobazické rovnováhyOtevřít v novém okně - Poruchy acidobazické rovnováhy 5.12.2007 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: acidobazická rovnováha

Obor:

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Jakub Závada | pracoviště: Klinika nefrologie 1.LF a VFN | publikováno: 29.11.2006 | poslední úpravy: 23.6.2009
citace: Závada Jakub: Poruchy acidobazické rovnováhy a metabolismu kalia. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 29.11.2006, poslední aktualizace 23.6.2009 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-597-poruchy-acidobazicke-rovnovahy-a-metabolismu-kalia>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: