Přehled klinických příznaků vrozené a získané syfilis a údaje o výskytu sexuálně přenosných onemocnění u prostitutek. Dokument seznamuje s těmito tématy: Rozdělení získané syfilis, Primární projev - ulcusdurum, Epitelizující eroze, Ulcus durum gangrenosum, ulcus durum extragenitální, extragenitalní ulcusdurum, Syphilis secundaria, Condylomatalata „pozitivní zástin“, Syphilis secundaria klinické projevy, a další.

html Syphilis acquisita, syphilis congenita, STD u prostitutek Přejít - Syphilis acquisita, syphilis congenita, STD u prostitutekOtevřít v novém okně - Syphilis acquisita, syphilis congenita, STD u prostitutek 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: syphilis acquisita, syphilis congenita, syphilis recens, syphilis latens, prostituce

autor: Ivana Kuklová, Růžena Pánková | pracoviště: Dermatovenerologická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 12.1.2007 | poslední úpravy: 21.1.2013
citace: Kuklová Ivana, Růžena Pánková: Syphilis acquisita, syphilis congenita, STD u žen poskytujících placené sexuální služby. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 12.1.2007, poslední aktualizace 21.1.2013 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-584-syphilis-acquisita-syphilis-congenita-std-u-zen-poskytujicich-placene-sexualni-sluzby>. ISSN 1803-6619.