Radiodiagnostika v ORL

Prezentace popisuje základní zobrazovací metody v otorinolaryngologii, je určena pro pregraduální přípravu. Otitis media acuataa mastoiditi sacuta – zastření sklípkového systému na prostém snímku (zvýšení denzityna CT) způsobeno zduřením sliznice a výpotkem, později dekalcinace ztenčení stěn sklípků.Otitis media chronicaa mastoiditis chronica – sklerotizace kostní tkáně a sklípků se zmenšením prostornosti sklípkového systému.

html Radiodiagnostika v ORL Přejít - Radiodiagnostika v ORLOtevřít v novém okně - Radiodiagnostika v ORL 21.1.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Předměty/kurzy

Klíčová slova: ORL, CT, UZ, MR, skalní kost, paranazální dutiny, VDN, larynx, štítná žláza

autor: Zuzana Ryznarová | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a FNB | publikováno: 12.1.2007 | poslední úpravy: 13.3.2013
citace: Ryznarová Zuzana: Radiodiagnostika v ORL. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 12.1.2007, poslední aktualizace 13.3.2013 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-563-radiodiagnostika-v-orl>. ISSN 1803-6619.