Torakotomie

Krátká videosekvence podává představu o nejobvyklejším přístupu do dutiny hrudní při plicní operaci - od přípravy operačního pole až po otevření pleurální dutiny. Operační postup je komentován titulky.

Doporučujeme shlédnout studentům a zájemcům o obor chirurgie, traumatologie.

html Torakotomie Přejít - TorakotomieOtevřít v novém okně - Torakotomie 6.2.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Předměty/kurzy

Klíčová slova: torakotomie, plicní chirurgie, operace, příprava operačního pole

autor: Jaromír Kabát | pracoviště: III. chirurgická klinika 1.LF a FN Motol | publikováno: 21.11.2006 | poslední úpravy: 6.2.2013
citace: Kabát Jaromír: Torakotomie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 21.11.2006, poslední aktualizace 6.2.2013 [cit. 2017-11-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-518-torakotomie>. ISSN 1803-6619.