Chirurgie žlučových cest

Přednáška shrnuje základy vyšetřovacích metod, popisuje základní chirurgické výkony prováděné na žlučových cestách. Zabývá se postupně nejčastějšími onemocněními žlučových cest a popisuje stručně jejich klinický obraz, principy diagnostiky a terapie. Je doplněna názornou obrazovou dokumentací.

Přílohy:
Příloha   Datum Velikost Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
pps Chirurgie žlučových cest Stáhnout - Chirurgie žlučových cestOtevřít v novém okně - Chirurgie žlučových cest 20.11.2006 6.9 MB kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: žlučové cesty, cholecystektomie, cholecystolitiáza, choledocholitiáza, nádory žlučových cest, chirurgie žlučových cest

autor: Jaromír Kabát | pracoviště: III. chirurgická klinika 1.LF a FN Motol | publikováno: 20.11.2006 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Kabát Jaromír: Chirurgie žlučových cest. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 20.11.2006, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-12-15] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-513-chirurgie-zlucovych-cest>. ISSN 1803-6619.