Chirurgie jater

Přednáška opakuje přehled obecné symptomatologie a diagnostiky onemocnění jaterního parenchymu, stručně shrnuje základní anatomické informace nezbytné k pochopení obvyklých operačních postupů a jejich techniky. V části speciální se zabývá systematicky problematikou poranění jater, benigními a maligními onemocněními jater, jejich příznaky, diagnostikou a terapií.

Přílohy:
Příloha   Datum Velikost Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
pps Chirurgie jater Stáhnout - Chirurgie jaterOtevřít v novém okně - Chirurgie jater 20.11.2006 2.65 MB kdokoli Creative Commons License

Předměty/kurzy

Klíčová slova: játra, poranění jater, maligní nádory jater, benigní nádory jater, operace jater

autor: Jaromír Kabát | pracoviště: III. chirurgická klinika 1.LF a FN Motol | publikováno: 20.11.2006 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Kabát Jaromír: Chirurgie jater. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 20.11.2006, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-12-15] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-511-chirurgie-jater>. ISSN 1803-6619.