Chirurgie jícnu

V úvodu opakuje přednáška nejdůležitější anatomická a fyziologická fakta nezbytná k pochopení chirurgické problematiky jícnu. Pokračuje přehledem základních vyšetřovacích metod. Dále se detailněji věnuje jednotlivým benigním a maligním onemocněním jícnu s popisem jejich příznaků, diagnostických postupů a terapie. Je doplněna množstvím obrazové dokumentace, obsahuje jednu videosekvenci.

html Chirurgie jícnu Přejít - Chirurgie jícnuOtevřít v novém okně - Chirurgie jícnu 8.10.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Předměty/kurzy

Klíčová slova: jícen, karcinom jícnu, GERD, reflux, resekce jícnu, fundoplikace, ezofagektomie, ezofagoskopie

autor: Jaromír Kabát | pracoviště: III. chirurgická klinika 1.LF a FN Motol | publikováno: 27.3.2007 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Kabát Jaromír: Chirurgie jícnu. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 27.3.2007, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-12-15] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-510-chirurgie-jicnu>. ISSN 1803-6619.