Chirurgie pankreatu

V úvodu opakuje přednáška nejdůležitější anatomická a fyziologická fakta nezbytná k pochopení chirurgické problematiky pankreatu. Pokračuje přehledem základních vyšetřovacích metod. Dále se detailněji věnuje jednotlivým benigním a maligním onemocněním pankreatu s popisem jejich příznaků, diagnostických postupů a terapie.

html Chirurgie pankreatu Přejít - Chirurgie pankreatuOtevřít v novém okně - Chirurgie pankreatu 8.10.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Předměty/kurzy

Klíčová slova: pankreas, slinivka břišní, pankreatitida, karcinom pankreatu, pankreatektomie

autor: Jaromír Kabát | pracoviště: III. chirurgická klinika 1.LF a FN Motol | publikováno: 27.3.2007 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Kabát Jaromír: Chirurgie pankreatu. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 27.3.2007, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-12-15] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-507-chirurgie-pankreatu>. ISSN 1803-6619.