Resuscitace novorozence

Stabilita a resuscitace novorozence na porodním sále se zaměřením na praktické postupy a oživování vitálních funkcí u donošených novorozenců. Resucitace novorozence má svá specifika na rozdíl od reanimace dospělých a větších dětí. V semináři budeme hovořit především o res. a stabilizaci donošených novorozenců na porodním sále. Resuscitace a stabilizace nezralých zvláště pak velmi nezralých novorozenců má další odlišnosti, z nichž o některých se rovněž zmíníme.

html Resuscitace novorozence Přejít - Resuscitace novorozenceOtevřít v novém okně - Resuscitace novorozence 8.10.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: resuscitace, novorozenec, hypoxie, porod

autor: Richard Plavka | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 16.11.2006 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Plavka Richard: Resuscitace novorozence. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 16.11.2006, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-07-27] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-504-resuscitace-novorozence>. ISSN 1803-6619.