Interaktivní výuka anatomie

Výukový web anatomického ústavu nabízí pohled na anatomické části různými zobrazovacími metodami RTG, CT, NMR atd. Stránky jsou zaměřeny na interaktivní výuku anatomie. Databáze obsahuje popsané obrazy, které jsou seřazeny do několika částí. K jednotlivým částem vedou odkazy, které jsou seřazeny podle zobrazovacích metod používaných v medicíně spolu s kresbami a fotografiemi, které vznikly v Anatomickém ústavu. Část projektu vznikala s podporou grantu FRVŠ 2004.

Autor projektu
MUDr. Rastislav Hromádka
Anatomický ústav 1. LF UK
1. ortopedická klinika 1. LF UK, FN Motol

Grafika, Fotografie
Akademický malíř Ivan Helekal
Anatomický ústav 1. LF UK

Úprava textu
MUDr. Vladislav Barták
1. ortopedická klinika 1. LF UK, FN Motol

Tvorba anatomických animací
MUC. Michal Droppa
1. lékařská fakulta UK v Praze

html Interaktivní výuka anatomie Přejít - Interaktivní výuka anatomieOtevřít v novém okně - Interaktivní výuka anatomie 12.12.2007 kdokoli Creative Commons License

Klíčová slova: anatomie, RTG, CT, NMR

Obor:

Ohodnoťte
jako první tento článek!

autor: Rastislav Hromádka, Ivan Helekal, Vladislav Barták, Michal Droppa | publikováno: 14.11.2006 | poslední úpravy: 27.4.2012
citace: Hromádka Rastislav, Ivan Helekal, Vladislav Barták, Michal Droppa: Interaktivní výuka anatomie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Praze [online] 14.11.2006, poslední aktualizace 27.4.2012 [cit. 2017-05-28] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-496-interaktivni-vyuka-anatomie>. ISSN 1803-6619.