Prezentace k semináři Životní styl - výživa  v rámci výuky hygieny a epidemiologie

Energie a živiny: zdroje, potřeba energie a její měření; hlavní živiny: proteiny, sacharidy, lipidy; minerální, stopové látky a vitaminy v souvislosti s významnými poruchami jejich příjmu.Význam jednotlivých druhů potravin: význam živočišných a rostlinných potravin ve výživě podle druhů. Výživa kojenců: význam kojení, výživová doporučení pro děti do jednoho roku. Výživová doporučení: výživová doporučení pro zlepšení zdravotního stavu obyvatelstva; hodnocení výživového stavu - anamnéza, klinické a antropometrické vyšetření, laboratorní vyšetření, hodnocení spotřeby potravin a doporučené dávky. Alternativní výživa: charakteristika a hodnocení vybraných způsobů alternativního stravování.

Klíčová slova: výživa, potraviny, živiny, výživová doporučení, výživa kojenců, alternativní výživa, hodnocení výživového stavu

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: Eva Kudlová | pracoviště: Ústav hygieny a epidemiologie 1.LF a VFN | publikováno: 15.11.2006 | poslední úpravy: 11.6.2009
citace: Kudlová Eva: Prezentace k semináři Životní styl - výživa v rámci výuky hygieny a epidemiologie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 15.11.2006, poslední aktualizace 11.6.2009 [cit. 2017-11-21] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-495-prezentace-k-seminari-zivotni-styl-vyziva-v-ramci-vyuky-hygieny-a-epidemiologie>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: