Základy endokrinologie II

Kurz je určen zejména studentům 6. ročníku. Témata lekcí: Onemocnění hypofýzy, Štítná žláza, Onemocnění příštítných tělísek, Choroby nadledvin, Onemocnění ovárií, Onemocnění testes, Obecné aspekty etiologie a patogeneze autoimunitních chorob v endokrinologii. Kurs je určen studentům oborů endokrinologie a metabolismus.

html Základy endokrinologie II Přejít - Základy endokrinologie IIOtevřít v novém okně - Základy endokrinologie II 6.2.2013 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: endokrinologie, hypofýza, štítná žláza, nadledviny, gonády

autor: Marie Antošová, Daniel Smutek, Jan Jiskra, Michal Kršek | pracoviště: III. interní klinika - klinika endokrinologie a metabolismu 1.LF a VFN | publikováno: 14.11.2006 | poslední úpravy: 6.2.2013
citace: Antošová Marie, Daniel Smutek, Jan Jiskra, Michal Kršek: Základy endokrinologie II. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 14.11.2006, poslední aktualizace 6.2.2013 [cit. 2017-09-24] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-487-zaklady-endokrinologie-ii>. ISSN 1803-6619.