Přednáška zahrnuje oblast kopmenzačních pomůcek, indikace, způsoby předepisování a hrazení. Studenti by si měli doplnit informace z předešlého studijního období, prakticky si vyzkoušet, jakým způsobem lze vyplnit poukaz na léčebnou a ortopedickou pomůcku. Technická pomůcka je definována jako produkt, nástroj, pom stroj, pomůcka, zařízení nebo technický systém užívaný osobou s handicapem. Je vyrobena individuálně nebo je k dostání na na běžěžném trhu.

Klíčová slova: kompenzační pomůcky, assisteve technology, vozíky, poukaz na léčebnou a ortopedickou pomůcku, handicap

autor: Doubravka Kostlivá | pracoviště: Klinika rehabilitačního lékařství 1.LF a VFN | publikováno: 12.1.2007 | poslední úpravy: 23.1.2013
citace: Kostlivá Doubravka: Kompenzační pomůcky pro zdravotně postižené - pomůcky, předepisování kompenzačních pomůcek. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 12.1.2007, poslední aktualizace 23.1.2013 [cit. 2017-09-23] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-452-kompenzacni-pomucky-pro-zdravotne-postizene-pomucky-predepisovani-kompenzacnich-pomucek>. ISSN 1803-6619.