Magnetická rezonance - neuroradiologie

Prezentace je určena pro studenty se zájmem o neuroradiologii a lékaře. Ukazuje nejčastější neuroradiologické obrazy při vyšetření magnetickou rezonancí, soustřeďuje se především na nádory mozku, cévní mozkové příhody, intrakraniální cévní malformace (ICM), záněty mozku, ložiskové procesy v BH, vrozené malformace mozku a páteře, choroby orbity. Zvláštní pozornost je věnována degenerativní změnám páteře, kde je uváděn i klinický obraz RTG a MR nálezy. V poslední části prezentace jsou typické obrazy při pooperačních komplikacích výhřezu disku v bederní krajině (FBSS) a při nádorech míchy a páteře (včetně metastáz).

Klíčová slova: neuroradiologie, MRI, cévní mozková příhoda, intrakraniální cévní malformace, zánětlivé změny v mozku, ložiskové procesy v bílé hmotě, vrozené malformace mozku a páteře, choroby orbity, degenerativní změny páteře, výhřez disku, nádory míchy a páteře

počet uživatelů, kteří již hodnotili: 1
rating
uživatelské hodnocení

autor: Zdeněk Seidl, Manuela Vaněčková | pracoviště: Radiodiagnostická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 6.11.2006 | poslední úpravy: 26.4.2012
citace: Seidl Zdeněk, Manuela Vaněčková: Magnetická rezonance - neuroradiologie. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 6.11.2006, poslední aktualizace 26.4.2012 [cit. 2017-11-22] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-445-magneticka-rezonance-neuroradiologie>. ISSN 1803-6619.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: