Základy mamologie I - vyšetřovací metody, benigní léze prsu

Přednáška "Základy mamologie I - vyšetřovací metody, benigní léze prsu" je určena studentům studující obory porodnictví a gynekologie. Obsahuje úvod do problematiky mamologie. Pojednává podrobněji o diagnostických metodách a benigních patologiích prsu, vývoji mléčné žlázy, nezhoubném nádoru prsu a další.

html Základy mamologie I Přejít - Základy mamologie IOtevřít v novém okně - Základy mamologie I 8.10.2008 přístup řízen na externím úložišti Creative Commons License

Klíčová slova: mléčná lišta, zobrazovací metody, mamografie, ultrazvuk, puerperální mastitis, fibroadenom

autor: David Pavlišta | pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika 1.LF a VFN | publikováno: 6.11.2006 | poslední úpravy: 12.12.2012
citace: Pavlišta David: Základy mamologie I - vyšetřovací metody, benigní léze prsu. Multimediální podpora výuky klinických a zdravotnických oborů :: Portál 1. lékařské fakulty Karlovy Univerzity [online] 6.11.2006, poslední aktualizace 12.12.2012 [cit. 2017-09-25] Dostupný z WWW: <http://portal.lf1.cuni.cz/clanek-439-zaklady-mamologie-i-vysetrovaci-metody-benigni-leze-prsu>. ISSN 1803-6619.